T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Çankaya Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Tem

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ile bir olan, birlik olan, vatan uğruna destan yazan aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Gününü kutluyor; şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükran ile anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.

Haz

May

Çankaya Halk Eğitimi Merkezi olarak sanatın, eğitimin ve kültürün birleşim noktasında geçen bir yılın ardındaki deneyimler, vizyon ve gelecek hedefleri ile 7'den 77'ye Sanatsal Yolculuğa çıkıyoruz. Sanatın hayatları dönüştürme, sınırları aşma ve farklı yaşam yollarında insanları birleştirme gücüne inanıyoruz.

Gelin, bu sanatsal yolculuğa bizimle birlikte çıkın ve sanatın sihirli dünyasında kaybolun.

 

May

Özgürlüğe ve zafere giden yolculuğa ilk adımın atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”  Sözleriyle bağımsızlık ve aydınlık meşalesini gençlere emanet eden Ulu önderimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

May

Nis

Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Nis

23 Nisan'ın sadece milli egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasının özel bir anlamı vardır. Bu, milletimizin ve Atatürk'ün siz çocuklara verdiği önemin, inancın ve güvenin en önemli göstergesidir. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun...

Nis

Kızılay ile Çankaya Halk Eğitimi Merkezimizin birlikte düzenleyeceği “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var.” kampanyasına kan bağışında bulunmak isteyen yardımseverlerimizi kan bağışına davet ediyoruz.

Mrt

HEMBA Nedir?

HEMBA (Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı) uzaktan eğitim metodu ile kurs fırsatı sunmaktadır. 2023 yılında uygulanmaya başlayan HEMBA kursları ile kurs merkezine gitmeye gerek kalmadan kursları tamamlamanıza ve sertifika sahibi olmanıza olanak sağlıyor.

Mrt

Mrt

Kurumumuz kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla tüm öğretmen, usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimizin 1 adet kitapla kütüphanemize desteklerini bekliyoruz.

Not: Bağışlanan kitaplar Aydanur Hanım’a teslim edilecektir.

Mrt

Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

 

Mrt

Çankaya Kaymakamımız Sayın Murat DURU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan IŞIK ve ilçemiz şube müdürleri Sayın İdris EFE ile Sayın Çetin ADIYAMAN kurumumuzu ziyarette bulundular.Kurs hocalarımız ve kursiyerlerimizle sıcak ve samimi sohbet ederek istek ve taleplerini dinlediler.Kurumumuza ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Kas